RAHVAN MÜSABAKALARI BAŞLIYOR
  • PAYLAŞ

  • RAHVAN MÜSABAKALARI BAŞLIYOR

2022 YILI RAHVAN BİNİCİLİK FAALİYET SEZONUNDA MÜSABAKALARDA UYULMASI GEREKEN KURALLAR

Geleneksel Spor Dalları Federasyonunun 2022 yılı Rahvan Binicilik Müsabakalarına katılacak olanların dikkate alması gereken hususlarla ilgili detaylar aşağıda yer almaktadır. 2022 yılı Rahvan Binicilik Müsabaka Sezonunun camiamıza hayırlı olmasını diler, başarılar dileriz.

 

 

 

 

 

 

 

Katılımcıların Müsabakalarda Dikkat Etmesi Gereken Hususlar

1- Federasyonumuzun faaliyet programında bulunan Rahvan Binicilik Müsabakalarının birinci ayağı 7 Mayıs 2022 Cumartesi günü Balıkesir – Bigadiç Işıklar Spor Tesisinde yapılacaktır.
2- Tüm Kayıt İşlemleri Müsabaka alanında yapılacaktır.
3- Başvuru formu “Rahvan Binicilik Müsabaka Başvuru Formu” dosyası adı ile https://www.gsdf.gov.tr/tr/dokumanlar/basvuru-formlari bölümünde yayınlanmıştır.
4- Rahvan Binicilik Müsabakalarında At Tescil İşlemleri Federasyon tarafından yapılmayacak olup, müsabakalara katılacak atların il tarım ve orman müdürlükleri tarafından verilen tek tırnaklı hayvan kimlik belgesi olmalıdır.
5- Tek tırnaklı hayvan kimlik belgesi üzerinde atın tanınır bir şekilde çekilmiş fotoğrafı bulunmalıdır.
6- Tek tırnaklı hayvan kimlik belgesi üzerinde at sahibi bilgisi yer almalıdır.
7- Müsabakalara katılacak atların ruam hastalığının olup olmadığını gösteren testin süresinin bir yılı geçmemiş olması gerekir. Müsabaka tarihinde test süresi bir yılı geçen atlar müsabakalara katılamazlar.
8- Atın sahip değiştirmesi halinde, müsabaka ödülü at kimlik belgesinde yazılı at sahibine yapıldığı için değişiklik atın kimlik belgesine işlenmelidir.
9- Sporcu (binici) lisanslarının, müsabakaya katılacak olan at kimliklerinin bir suretini (aslını ibraz etmek şart ile) ve Müsabaka Başvuru Formunun doldurulmuş halinin, müsabakadan en az 60 dakika öncesinde müsabaka grup ve isim listelerinin hazırlanması esnasında, müsabakada görevli hakemlere teslim edilmesi gerekmektedir.
10- Bütün illerde en geç saat 10.00’da müsabakaya katılacak atlar ve sahipleri müsabaka alanında hazır bulunacak, saat 11.00’da kayıt son bulacak ve kura çekimi yapılacaktır. Müsabakalar saat 12.00’da başlayacaktır.
11- Müsabakanın yapıldığı yıla ait vizesi olmayan biniciler ile tescil edilmemiş kulüpler müsabakalara katılamazlar.
12- Sporcu lisansı olmayan veya lisansı üzerinde tahribat yapılmış biniciler müsabakalara katılamaz.
13- Ferdi biniciler ferdi lisans, kulüp binicileri ise temsil edeceği kulüp adına lisanslı olmalıdır.