Uğur KARABOĞA

  • PAYLAŞ
Uğur KARABOĞA Yönetim Kurulu Üyesi

Marmara Üniversitesi İşletme Enformatiği Bölümü’nden mezun olduktan sonra yüksek lisansını Yönetim ve Organizasyon alanında tamamlayan Uğur Karaboğa, çalışma hayatına iletişim alanında başladı. Ardından İnsan Kaynakları sektöründe istihdam ve dijital uygulamalar üzerine çalışmalarda bulunan Karaboğa yetenek kazanımı, yetenek yönetimi ve nitelikli insan kaynağının istihdam edilmesine yönelik projeler geliştirdi.

 

Ulusal ve uluslararası birçok çalışmada yer alan Karaboğa, ardından 2017 yılında HRGlob şirketini kurdu. Yıldız Teknopark bünyesinde yer alan ofisinde ARGE çalışmalarını yürüten HRGLOB, yapay zeka destekli video mülakat sistemi, online sınav sistemi, dijital kariyer portalı gibi İnsan Kaynakları alanında yaygın kullanılan yazılımlar geliştirdi. ABD, İngiltere, Katar, Malezya, Azerbaycan başta olmak üzere birçok ülkede farklı kurum ve kuruluşlarla ortak çalışmalar yürüttü.

 

Uğur Karaboğa 2022 yılında Türkiye’nin 23 yıllık iş ve istihdam portalı olan Yenibiriş`e yatırımcı oldu. Yenibiriş, sunduğu ürün ve hizmetlerle hem çalışanlara hem de işverenlere iş süreçlerinde 360 derece hizmet veren HRTech uygulamaları üzerinde çalışıyor.